3 نظر

مردم این روزها در زندگی پر مشغله‌ی خود لحظه‌های شاد را خیلی آسان از دست می‌دهند. اما گروهی از دانشمندان عصب‌شناسی در دانشگاه برکبک لندن طی تحقیقی به بررسی همین لحظه‌های گمشده و اندازه‌گیری کمّی میزان لذت آنها پرداخته‌اند.

 

 شاید اینکه خوردن یک قطعه شکلات یا فوت کردن حبابها و بازی با سگ برای اغلب مردم لذت‌بخش است، برای همه محرز باشد، اما اینکه هر محرک چه میزان لذتی را ایجاد می‌کند و در مقایسه با سایر محرکها در چه رتبه‌ای قرار می‌گیرد می‌تواند برای خیلی‌ها دارای اهمیت باشد؛ و مطمئناً در این بین اهالی تبلیغات و بازاریابی را نباید فراموش کرد.

 

1 نظر

در سالهای اخیر نامه‌های کاغذی که یکی از قدیمی‌ترین و رایج‌ترین رسانه‌های بازاریابی است، به دلیل شکوفایی و انفجار فناوری در بخش رسانه‌های مجازی مثل اینترنت و بازاریابی بوسیله تلفن همراه دچار افول شده است.شرکت رویال میل (Royal Mail)، بزرگترین تامین‌کننده‌ی خدمات پست مستقیم در بریتانیا، در پژوهشی قصد داشت تا وجود یا عدم وجود تفاوت در میزان اثربخشی نامه‌های فیزیکی و نامه‌های مجازی را مورد ارزیابی قرار دهد.

1 نظر

تمامی بازاریان با مفهوم نشان و یا لوگو به عنوان نمادی دیداری از یک برند آشنا هستند. برخی از این لوگو‎ها به مثابه اسطوره‎ای هستند که تنها کافی است در معرضشان قرار بگیرید تا بر شما تاثیر بگذارند و به قول معروف حتی وزیدن نسیمی از سوی آنها شما را به فکر درباره‎ی آن برند وا می دارد . گفتنی است که میزان یادآوری برند برای شرکتهای بزرگ بسیار بالا است .اما تکلیف شرکت‎های کوچک که بودجه‎های کلان برای بازاریابی برند خود ندارند چه می‎شود؟به طور میانگین هر فرد روزانه در معرض نزدیک به 5 هزار تبلیغ و پیام تبلیغاتی قرار می‎گیرد. با این حساب چگونه می‎توانید نام و نشان خود را در مغز مخاطبان جاودانه کنید؟

 نورومارکترها، چاره‎ کار را در بکارگیری رایحه می‎دانند!

2 نظر

در واقع مردم محصول نمی‎خرند، بلکه تنها شکلی تغییر یافته از هیجانها و احساسات خود را خرید می‌کنند. برای مثال آنها برای ارضای کودک درون خود، در خرد سالی سوار بر تاب و سرسره می‎شوند و در بزرگسالی محصول تاب و سرسره تبدیل به محصولی بلوغ یافته‎تر مثل شهربازی و سینما می‎شود. از این سبب دلایل چرایی خرید را باید در مغز انسانها و هیجانات درونی‎شان جست و جو کرد.
لذا اگر فروشنده‎ای بتواند ما را مجاب کند که در صورت خرید محصول او به یک شرایط احساسی مثبت دست خواهیم یافت، آن گاه است که رغبت به خرید را نشان داده و آن جنس را می‎خریم. در این یادداشت به هفت حوزه تمایلات و نیازهای انسانی اشاره می‌شود.

0 نظر

احتمالاً مقالات همراهان عزیزم در دو ماهنامه‎ی توسعه مهندسی بازار و نیز یادداشتهای پراکنده‎ی اینجانب در خصوص نورومارکتیتنگ در همین سایت را مطالعه کرده‌اید،  یکی از بزرگان این علم راجر دولی است. راجر دولی  کتاب ارزنده‎ی برین فلوئنس (BrainFluence) را تالیف کرده ‎است و حدود هزار یادداشت و جستار در حوزه‎ی نورومارکتینگ نشر کرده است، وی اعتقاد محکمی دارد که نورومارکتینگ می‎تواند نوش‌داروی شفا بخش اقتصاد در شرایط بغرنج کنونی باشد.

قبلی بعدی