3 نظر

ما هنوز هم همان مغز عصر حجری نیاکانمان را داریم، جالب است بشنوید که خزندگان نیز در این مورد با ما شریک هستند. همین مغز محتاط، دیرباور و لجوج توانسته میلیون‌ها سال به ما و خزندگان در حفظ بقای خود کمک کند. همین مغز است که برای ما تصمیم می‌گیرد و حرف، حرف اوست!
 اما دلسرد نشوید، حتی دل این خزنده‌ی سرسخت و سرد را نیز می‌توان به دست آورد.کافی است گشتی در ورق‌های کتاب " نورومارکتینگ: شناخت دکمه‌های فروش در ذهن مشتری" بزنید، و زبان این موجود باستانی را یاد بگیرید.
کتاب "نورومارکتینگ: شناخت دکمه‌های فروش در ذهن مشتری" توسط پاتریک رنواز و کریستف مورین به رشته تحریر درآمده است. این دو نفر سابقه‌ای طولانی در دنیای فروش و بازاریابی دارند، و با شرکت‌های اسطوره‌ای چون ناسا، شل، بوئینگ،کانون، ایرباس، بی.ام.و، و... همکاری داشته‌اند.

2 نظر

جان وانامیکر، که پدر تبلیغات مدرن و مبدع مفهوم فروشگاههای بزرگ است، صد سال پیش جمله ای با این مضمون داشت، «نیمی از پولی که خرج تبلیغات کردم به هدر رفته است، اما مشکل اینجا است که نمیدانم کدام نیمه!»
امروز نیز اوضاع کم و بیش به همان صورت است. تحقیقات انجام گرفته حاکی از آن است که 30 درصد کمپینهای تبلیغاتی بازده‌ی صفر یا ناچیز دارند. البته شگفتیهای دنیای مغز این بار نیز به کمک شما شتافته است تا گره‌ای از مشکلات کسب و کاریتان بگشایید.
«در این اوضاع و احوال کساد اقتصادی، از بازاریابان انتظار می‌رود تا با حداقل منابع بیشترین راندمان را ارائه دهند.» راجر دولی (Roger Dooley) بنیانگذار موسسه‌ی Dooley Direct LLC، و از محققین و وبلاگ‌نویسان مشهور در زمینه‌ی نورومارکتینگ با ذکر این پیش‌درآمد مبنای نگارش کتابی فوق‌العاده مفید به نام Brainfluence را گذاشت و در سال 2011 آن را منتشر ساخت. این کتاب به شما کمک میکند تا ریال به ریال بودجه‌ی بازاریابی‌تان دارای بازده و بهروه‌وری بالاتری گردد.

1 نظر

خرید‌شناسی: راست و دروغ رفتار مشتری‌ها در خرید

 کتاب خرید شناسی اثر ارزنده‌ی مارتین لیندستروم است. وی در این کتاب یافته‌های شگفت‌انگیز خود از تحقیقات بازاریابی متکی بر عصب‌شناسی را در طی سه سال و با صرف هزینه‌های میلیونی شرح می‌دهد، آزمایشات منحصر به فرد که نزدیک به 2 هزار داوطلب از سراسر دنیا در آن شرکت داشتند. در این سلسله آزمایش‌ها که بوسیله ابزار دانش عصب‌شناسی انجام گرفت، واکنش‌های مغزی  ناخودآگاه افراد در مواجه با تبلیغات، برندها و پیام‌های تبلیغاتی مورد بررسی و سنجش قرار گرفت این کتاب سفرنامه‌ای هیجان آمیز و حیرت‌آور به دنیای درون مصرف کنندگان امروزی است. در این کتاب با مباحثی نظیر آنکه تصاویر چه نقشی در فروش کالا دارند؛ تبلیغات پنهان، بازاریابی مبتنی برحواس انسان، یافته‌های جالب عصب‌شناسی در دنیای بازاریابی،..آشنا می‌شویم.

0 نظر

آخرین کتاب در این حوزه در سال 2011 توسط یکی از اساتید اجرایی و روان پزشکان صاحب‌آوازه‌ی دانشگاه هاروارد، سرینیواسان پیلایSrinivasan S. Pillay))، به بازار معرفی شد. نویسنده‌ی این کتاب خود از جمله اندیشورزان در زمینه کاربرد دست آوردهای دانش عصب‌شناسی در کسب و کار است و در همین راستا موسسه‌ای به‌نام Neuro Business را تاسیس کرده است. این موسسه هر سال به افراد زیادی در خصوص بهره‌گیری بیشینه از مغز و شگفتی‌های آن آموزش می‌دهد و رهبرانی با مغز و پرشور را تحویل دنیای کسب و کار می‌کند. موسسات صاحب نامی از جمله مک کنزی(McKinsey)، بانک جهانی، کوکاکولا، پپسی، میکروچیپ و هزاران شرکت کوچک و بزرگ دیگر، از مشتریان پرو پا قرص مجموعه Neuro Businessهستند.

گزارش جایگاه ذهنی سلبرتیهای ایرانی در شهر تهران